Одразу перепрошуємо за контент, на жаль, в результаті зіткнення загинула людина. Трагедія сталась неподалік польско-українського кордону, під газовоз «Надежди» попав 47-річний поляк, який порушив правила. Цю історію нам розповіли в компанії трейдера, а згодом надали матеріали. Вражають деталі, до прикладу, як оперативно в Польщі працює система, яка об’єднує різні служби що в унісон ліквідували наслідки, встановили та розібрались у винних в ДТП, та відправили водія та обладнання до Полтави. Просто уявіть, скільки би часу, «телефонних рішень», нервів та грошей коштувало б ця, безумовно, трагічна, подія на території України. Запрошуємо ознайомитись з хронологією подій.

Отже, 19 вересня 2022 року, о 19 год. 58 хв., у темний час доби, на 244 кілометрі автомобільної дороги  K19, поблизу с. Пашки Малі (Люблинське воєводство, Польща), водій автогосподарства ПП «Компанія «Надежда», після завантаження пальним, здійснюючи перевезення скрапленого газу на автомобілі МАN з напівпричепом VPS (2013 року виготовлення)  в бік українського кордону (КПП «Ягодин»), допустив наїзд на пішохода, який рухався по роздільній смузі центральної частини автомобільної дороги без світло - відбиваючих засобів та намагаючись цього уникнути  здійснив  різкий  маневр в правий бік по ходу руху, в результаті чого автомобіль з’їхав у кювет та перевернувся. 

Після скоєння ДТП водій відразу зателефонував на всі гарячі лінії служб порятунку, а також провів заходи по візуальному огляду автоцистерни з метою  по недопущенню витоку скрапленого газу. 

О 20 год. 07 хв. прибула карета швидкої допомоги з медичними працівниками, наряд поліції, наряд служби порятунку, якими було зафіксовано смерть пішохода громадянина Польщі 1975 року народження, якого після слідчих дій доставлено в місцевий морг. 

О 21 год. 30 хв.  прибув працівник місцевої прокуратури.  

О 22 год. 00 хв. водієві автогосподарства, проведено медичне обстеження на предмет алкогольного сп’яніння, результати якого показали, що водій не мав ознаків алкогольного сп’яніння.

О 22 год. 15 хв. він був доставлений до місцевої лікарні, де було відібрано аналіз його крові для більш детального обстеження на предмет алкогольного та наркотичного сп’яніння, результат якого також виявився негативним.  

Після медичної експертизи водія ,було доставлено у Радинь - Підляський відділ поліції, де він був опитаний по факту ДТП слідчим поліції Себастьяном Копісом в присутності перекладача та представника судової влади.

О 23:30 представниками поліції було доставлено водія до місця аварії, де він до 12 години 00 хв. 20.09.2022 р., сумісно з рятувальниками, приймав участь у ліквідації наслідків ДТП з подальшою евакуацією автопоїзду до майданчику транспортної поліції, де в присутності авто технічних експертів - криміналістів, працівників прокуратури, інспекторів транспортної інспекції, було проведено перевірку технічного стану авто потягу, а також наявність порушень режиму праці та відпочинку водія.

Проведеною перевіркою, яка проводилася з 12:00 до 13:30 20.09.2022 р., на момент ДТП автомобіль та напівпричіп знаходилися в технічно справному стані, порушень  режиму праці та відпочинку з боку водія та Компанії в цілому не виявлено. Результат проведення комплексної криміналістичної та авто технічної перевірки показав, що вина водія у скоєнні ДТП відсутня, що свідчить факт повернення документів та зняття зі штраф майданчика авто потягу о 13:30 20.09.2022 р.

Близько 15 год. 00 хв. автомобіль був доставлений в м. Люблин на територію приватної фірми SZTYRLIC, яка брала участь у евакуаційних заходах, а водія розміщено в готелі. 

27.09.2022 р. силами автогосподарства було проведено заходи по евакуації автопотягу з м. Люблин ( Польща) до с. Селещина. 

За данимии компанії, роботи з евакуації обійшлись в €6 тис. Але мова не про ці гроші. Подивіться, наскільки там цінується час, бізнес час компанії-власника авто. Як би не пошкодження внаслідок аварії - газовоз своїм ходом міг би виконати свою задачу із запізненням всього на декілька годин! А тепер уявіть наші реалії, коли будь-який поліцейський має можливість протримати автоцистерну з пальним до з'ясувань правильності реєстрації акцизної накладної на штрафмайданчику за ваші ж гроші декілька годин, днів, тижнів (оберіть самі потрібне).