У 2019 р. кінокомпанія 20th Century Fox випустила фільм Le Mans '66 («Аутсайдери»). Фільм розповідає історію драматичної боротьби між командами Ford та Ferrari, яка розгорнулася на перегонах Ле-Мана в 1966 р. 24 години Ле-Мана – це найдавніші перегони, які проводяться щорічно з 1923 року поблизу містечка Ле-Ман у Франції. Італійська команда Scuderia Ferrari вигравала ці перегони чотири рази, що є ознакою того, що Ferrari є автомобілем не лише швидким, але й витривалим. Відомо, що команди за добу проїжджають дистанцію до 5500 км, а це виклик для будь-якого автомобіля. У фільмі розкрита історія команди Ford, Ferrari ж програла у жорсткій боротьбі. Але для Ferrari це стало радше стимулом до подальшого розвитку. Наразі, команда Scuderia Ferrari враховує всі деталі, у тому числі робить ставку на покращення пального. Як відомо, за пальне на перегонах  відповідає Shell, яка разом з Ferrari вдосконалює формулу виробництва найпотужнішого пального. І хоча з 1960-х років минуло вже більше ніж півстоліття, а конкуренція посилилась, проте і півсекунди на старті мають значення. НафтоРинок презентує історію тісної співпраці Shell у світі автоспорту і перемог команди Ferrari.

 

На старті

Співпраця між Shell і Scuderia Ferrari почалася 1920 р., коли Енцо Феррарі, засновника автомобілебудівної компанії «Феррарі» та однойменної автогоночної команди, запросили до перегонової команди Alfa Romeo. Це був великий успіх, адже ім'я компанії гриміло на всіх перегонових трасах. Він виступав у перегонах до 1932 р., за цей час 47 разів вийшов на старт і здобув 13 перемог. Мабуть, уже за кермом перегонового автомобіля Ferrari зрозумів, що мріяв зовсім не про це. Він хотів будувати машини, причому найшвидші, найкращі.

У 1929 році завдяки ініціативі Енцо Феррарі з'явилася перегонова команда Scuderia Ferrari. Команда модернізувала перегонові «альфи» і виступала на них. Керівництво компанії Alfa Romeo навряд чи тоді здогадувалося про  конкурента.. 

Завдяки розробці безнаддувного двигуна команда Scuderia Ferrari витрачала значно менше пального, ніж конкуренти, і показувала набагато більшу ефективність, адже використовувала спеціально розроблене пальне Shell V-Power. Результатом співпраці між Shell та Ferrari стала перша перемога на Формулі 1 у Сільверстоуні у 1951 році. Переможцем став Хосе Гонсалес, з яким незабаром побажала зустрітися сама Королева.

Легендарні водії

Альберто Аскарі — перший водій, який переміг на Чемпіонаті світу Формули-1 у 1952 році    в складі команди Scuderia Ferrari. В тому ж році Аскарі виграв всі шість європейських гонок на автомобілі Ferrari Tipo 500. Він заробив максимальну кількість очок у тому сезоні, оскільки тільки 4 найкращі результати з 8 гонок йшли у залік Чемпіонату Світу. Він також виграв 3 гонки поспіль на початку сезону 1953-го року і встановив серію з 9 перемог поспіль загалом. Того ж року Альберто Аскарі виграв ще дві гонки, завоювавши  титул чемпіона світу у класі Формула 1 вдруге поспіль.

У 1995 році Шумахер підписав контракт з Ferrari. Завдяки Шумахеру команда Ferrari змогла об'єднатися для досягнення єдиної мети – зробити свого пілота чемпіоном. Вже в перший рік виступів Шумахер приніс італійській команді три перемоги (Гран-прі Іспанії, Бельгії та Італії). 10 вересня 2000 року виявився справді доленосним днем в історії компанії Shell, яка долучилася до великого тріумфу команди Scuderia Ferrari. Він виграв 9 гонок з 17, ставши чемпіоном за один Гран-прі до закінчення сезону. У 2002 році Міхаель домінував протягом усього чемпіонату, вигравши 11 з 17 Гран-прі і закінчивши всі гонки сезону на подіумі, (а всього його команда була першою в 15 гонках) і завоював свій п'ятий титул чемпіона. У 2003 році Шумахер завоював шостий титул, вигравши 13 Гран-прі з 18-ти, а у наступному році Шумахер достроково став чемпіоном світу в сьомий раз, що стало ще одним рекордом Формули-1.

Пальне, яке змінило перегони

У 2017 р. компанія Shell заявила, що завдяки використанню пального Shell V-Power і моторного масла Shell Helix Ultra, створених у концерні спеціально для перегонових автомобілів, сукупний показник ефективності двигунів болідів «Феррарі» зріс на 23,3%, починаючи з кінця сезону 2014 р. Для команди Scuderia Ferrari це означає виграш більш ніж у півсекунди в кожному заїзді за незмінної кількості пального.

«Вражає, що майже 25% від загального підвищення ефективності наших двигунів за період з кінця 2014 року було забезпечено завдяки використанню пального і мастильних матеріалів Shell. Ми висловлюємо свою щиру подяку концерну за цей видатний результат. Можливість неухильно підвищувати ефективність роботи двигуна при використанні гоночного пального Shell V-Power викликає захоплення, а на додачу до цього переваги від використання спеціальних масел для перегонових автомобілів лінійки Shell Helix Ultra є найважливішим чинником, що визначає досягнення команди Scuderia Ferrari на перегоновій трасі», - заявив технічний директор команди Scuderia Ferrari Маттіа Бінотто.

Це стало можливим завдяки залученню науковців Shell, які надають повну аналітичну підтримку, тестуючи гоночне пальне і масло, які використовуються Scuderia Ferrari і всіма командами Ferrari протягом сезону. Щонайменше двоє науковців Shell підтримують Scuderia Ferrari на кожному Гран-прі в лабораторії Shell на трасі, що розташована в гаражі команди. Вони відвідують кожну гонку, щоб гарантувати, що вся продукція Shell відповідає специфікаціям і правилам FIA.

«Це - найтриваліша співпраця в історії Формули-1. Ми раді, що наша команда очолює рейтинг перегонів Формули-1. Ми змогли досягти таких висот, у тому числі, завдяки цій співпраці», - наголошує Марк Жене, пілот Scuderia Ferrari.

Shell заявляє, що Shell V-Power з технологією Dynaflex допомагає видалити до 80% відкладень, що погіршують ефективність двигуна. Також нове пальне містить 99% тих самих компонентів, що і ралійне пальне, що поставляється Scuderia Ferrari. «Якщо в 90-х ми витрачали на одну гонку близько 150 л пального, то тепер ми витрачаємо близько ста літрів, тобто ефективність пального покращилася на одну третину», - зазначив Марк Жене.

«Ми надзвичайно раді, що надаємо українським споживачам доступ до якісного пального Shell V-Power, яке стало ще кращим із потужною технологією Dynaflex. Над розробленням і тестуванням нової формули працювали фахівці з усього світу протягом 5 років. V-Power із технологією Dynaflex — преміальне пальне №1 у світі. Це вибір тих, хто дбає про довговічність двигуна, прагне досягти високої продуктивності й ефективності. До речі, Україна стала 26-ю країною, де з'явився оновлений Shell V-Power, із 80 країн, в яких працює Shell. Тепер і українці зможуть отримати найкраще, що було створено Shell і Scuderia Ferrari», - зауважує Генеральний директор «Шелл Рітейл Україна» Петер Керекдярто.

Властивості пального та моторного масла Shell

SHELL V-POWER

SHELL HELIX ULTRA

Гоночне пальне Shell V-Power, яке використовується Scuderia Ferrari, містить 99% тих же типів з'єднань, що і комерційне пальне Shell V-Power, доступне клієнтам по всьому світу

 

Нові антифрикційні добавки в технології Dynaflex, розроблені спільно з командою Scuderia Ferrari, вперше брали участь в гонках у 2017 р., і в тому ж році це нововведення було перенесено на нове комерційне пальне Shell V-Power Unleaded, яке випускається по всьому світу.

 

Shell і Scuderia Ferrari розробили композицію масла з низькою в'язкістю під назвою Shell Helix Ultra 0W, що здатне протистояти найсуворішим умовам навколишнього середовища, забезпечуючи при цьому максимальну продуктивність і ефективність

 

У 2020 р. кожному гонщику дозволяється використовувати тільки три двигуни протягом сезону. Це робить роль масла ще більш важливою для забезпечення максимальної надійності, і саме в цьому випадку Shell Helix Ultra стає ще більш цінним, довше зберігаючи потужність і продуктивність двигуна.

Завдяки тривалій співпраці з Scuderia Ferrari, компанія Shell розробила формулу максимальної ефективності двигуна

  • Shell щороку інвестує 21 тисячу людиногодин на підтримку команди Scuderia Ferrari і залучає понад 50 співробітників за підтримки програми Формули 1;

  • Кожна партія пального Shell V-Power, яка зроблена на замовлення команди Scuderia Ferrari, може містити понад 200 різних компонентів;

  • Двигун Формули 1 може справно працювати навіть при нагріванні у 1000 градусів за Цельсієм. Усе це — заслуга масла Shell Helix Ultra, яка захищає двигун навіть у таких екстремальних умовах;

  • Гоночне пальне і мастильні матеріали Shell дозволили Scuderia Ferrari завоювати десять кубків конструкторів Формули-1 FIA і 12 перемог в чемпіонаті пілотів;

  • Всі композиції гоночного пального Shell V-Power і гоночних мастильних матеріалів  Shell Helix Ultra змішуються і виробляються в Технологічному центрі Shell в Гамбурзі, Німеччина.