Уряд Росії з 1 березня на півроку заборонить експорт бензину на тлі сезонного зростання попиту. Про це повідомляє російське видання «РБК» з посиланням на джерела в уряді. 

Прем'єр-міністр Михайло Мішустін схвалив заборону експорту бензину на півроку — починаючи з 1 березня 2024-го, розповіло джерело, знайоме з відповідним рішенням. Цю інформацію підтвердило інше джерело, близьке до уряду. Також, за їхніми словами, ухвалено рішення збільшити норматив продажів дизеля на російській біржі з 12,5% до 16% від виробництва.

Тимчасова заборона на експорт не стосується узгоджених обсягів поставок до країн ЄАЕС, Монголії, Узбекистану, Абхазії та Південної Осетії.

Із пропозицією запровадити тимчасову заборону на експорт бензину до голови уряду звертався віцепрем'єр РФ Алєксандр Новак. У листі від 21 лютого він зазначав, що на внутрішньому ринку незабаром настане сезон підвищеного попиту на пальне, який пов'язаний із періодом весняних польових робіт, плановими ремонтами на НПЗ, а також літніми відпустками.

«З метою нівелювання ажіотажного попиту на нафтопродукти необхідно вжити заходів, що сприяють стабілізації цін на внутрішньому ринку нафтопродуктів», — запропонував Новак, аргументувавши це даними моніторингу цін на паливному ринку.

Раніше в цьому місяці повідомлялося, що біржові ціни на бензин в Росії зросли на 30% на тлі позапланових ремонтів на НПЗ.

Нагадаємо, 21 вересня 2023 року Росія запровадила заборону на експорт нафтопродуктів на тлі дефіциту на внутрішньому ринку. Обмеження знімалися поступово. Експорт бензинів відновили в середні листопада 2023 року.