Поставки дистилятів, включаючи ДП,  в США в грудні 2023 року знизилися на 10% порівняно з листопадом, до 3,61 млн барелів на добу менше. Це є найнижчим показником з червня 2020 року, свідчать дані Управління енергетичної інформації США, передає Reuters.

М'яка погода і слабке промислове виробництво, ймовірно, вплинули на попит на дизельне пальне і мазут, вважає аналітик UBS Джованні Стауново. Індекс ділової активності у виробничому секторі (PMI) скоротився 15-й місяць поспіль в січні.

Поставки дистилятів  на ринок є показником попиту. У грудні вони знизилися на 397 тис. барелів на добу порівняно з листопадом, що стало найбільшим місячним падінням з квітня 2020 року, свідчать дані EIA.

Попит на бензин також знизився в грудні, але значно менше. Згідно зі щомісячним звітом EIA про постачання нафти, у грудні обсяг поставок автомобільного бензину становив 8,84 млн барелів на добу порівняно з 8,85 млн барелів на добу в листопаді.

Загальний попит на нафту і нафтопродукти в грудні знизився на 2%, до 20,3 млн барелів на добу, йдеться в звіті.

Видобуток нафти в США дещо знизився в грудні — до 13,315 млн барелів на добу, тоді як у листопаді піднявся до рекордних 13,319 млн барелів на добу, згідно з щомісячним звітом EIA. 

Видобуток нафти в Техасі в грудні впав на 20 тис. барелів на добу, до 5,637 млн барелів на добу після досягнення рекордного рівня в попередньому місяці, свідчать дані. Згідно з останніми оцінками EIA, видобуток в Техасі, найбільшому нафтовидобувному штаті США, впав вперше з вересня.

Водночас, за даними EIA, видобуток у сусідньому штаті Нью-Мексико зріс п'ятий місяць поспіль до рекордного рівня — 1,928 млн барелів на добу.