Норвегія посилила свою військову присутність у Північному морі, де видобувають нафту сортів Oseberg, Ekofisk і Troll, після ймовірної диверсії на газопроводах Nord Stream та появи підозрілих безпілотників поблизу норвезьких нафтогазових установок, повідомляє Platts.

Поліція Норвегії через міністерство юстиції звернулася по допомогу в охороні території, і її було надано, повідомив речник міністерства оборони Норвегії 3 жовтня.

Норвезькі збройні сили присутні навколо норвезьких нафтогазових установок та здійснюють патрулювання на суші, у повітрі, на морі, під водою та в кіберпросторі, йдеться в заяві Норвезької гвардії від 30 вересня.

Норвегія є найбільшим виробником нафти та газу в Європі, видобуваючи з Північного моря та прилеглих вод майже 2 млн барелів нафти на добу, а також майже 350 млн м3 природного газу на добу. Це покриває приблизно чверть європейського попиту на газ. Важливість країни в енергетичному плані підвищилася через різке скорочення поставок природного газу з РФ.

За інформацією Platts, після саботажу на газопроводі Nord Stream Центр захисту національної інфраструктури Великої Британії також закликав операторів нафтогазових об’єктів в Північному морі посилити заходи безпеки. 

В НАТО 29 вересня пообіцяли «об’єднану та рішучу» відповідь у разі атак на критично важливу енергетичну інфраструктуру, назвавши пошкодження газопроводів Nord Stream у Балтійському морі диверсією та ризиком для судноплавства.

Американська ConocoPhillips після помічених несанкціонованих дронів підвищила рівень безпеки своїх норвезьких офшорних активів, які включають флагманське родовище Екофіск, повідомила компанія 30 вересня.

29 вересня французька TotalEnergies заявила, що також посилює заходи безпеки після того, як на найбільшому нафтовому родовищі Данії Халфдан, де компанія є оператором, була помічена «незвичайна» діяльність дронів.