ТОВ «КМ ЕНЕРДЖІ» (власники – Юлія Мазур та Ірина Панащук; директор – Андрій Кручок) у липні цього року звернулось до суду з заявою про забезпечення позову, в якій просило вжити заходи забезпечення позову шляхом зупинення дії розпорядження ГУ ДПС в Рівненській області в частині анулювання Товариству ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним на АЗС (вул. Київська, 92-М; вул. Курчатова, 24-Б, м. Рівне; вул. Белгородська, 40, м. Сарни, Рівненська обл.) з терміном дії з 18.01.2021 по 18.01.2026. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України. 

Заява мотивована тим, що з моменту прийняття розпорядження у Товариства відсутня можливість провадити свою господарську діяльність, оскільки основним видом діяльності ТОВ «КМ ЕНЕРДЖІ» є саме роздрібна торгівля пальним. Діяльність АЗС є єдиним джерелом прибутку Товариства, а роздрібна торгівля пальним без наявності ліцензії може потягнути за собою застосування штрафу в розмірі 250 тис. грн. 

Також Товариство зазначило, що забезпечення позову не є вирішенням справи по суті, а спрямоване лише на збереження існуючого становища ТОВ «КМ ЕНЕРДЖІ» до розгляду справи по суті. Невжиття заходів забезпечення позову істотно ускладнить чи унеможливить ефективний захист або поновлення порушених прав або інтересів Товариства, може бути завдано ще більшої шкоди його господарській діяльності. 

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 28.08.2023 заяву про забезпечення позову задоволено. Ухвалою суду від 03.08.2023 відкрито провадження у справі за позовом ТОВ «КМ ЕНЕРДЖІ» до ГУ ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування розпорядження, зобов’язання вчинення певних дій. 

Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи. Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 18.08.2023 роз’яснено про обов’язок ГУ ДПС у Рівненській області видалити з відповідного Реєстру інформацію щодо анулювання Товариству вказаних ліцензій та поновити відповідну інформацію. Натомість ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09.10.2023 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ГУ ДПС у Рівненській області на ухвалу суду від 28.08.2023 з питань забезпечення позову

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.