Колишньому керівнику Держагентства резерву України повідомлено про підозру у продажі дизпалива зі збитками у 205 млн грн

Про це повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури.

За версією слідчих, підозрюваний, обіймаючи у 2021 році посаду т.в.о Голови Державного агентства резерву України та голови аукціонного комітету Держрезерву, втілив схему реалізації дизельного палива з держрезерву за значно заниженою вартістю від ринкової.

З відкритих джерел відомо, що КМУ Розпорядженням від 13 травня 2020 р. № 522-р Київ та від 20 жовтня 2021 р. № 1267-р покладав виконання обов’язків Голови Державного агентства резерву України на заступника Голови Агентства  - Барабаша Микиту Олександровича. Пізніше Ропорядженням від 29 листопада 2021 р. № 1519-р його змінила начальниця управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку - головний бухгалтер Казаська Лідія Валентинівна.

З метою отримання вигоди для іншої юридичної особи, здійснено реалізацію 18 тис. т дизпалива з держрезерву за ціною вдвічі меншою ринкової. При укладанні угод були проігноровані зауваження Мінекономрозвитку, та Мінсільського господарства України щодо оцінки вартості перед здійсненням аукціону. Дії посадовця завдали збитків державі на суму 205 млн грн і негативно вплинули на обороноздатність країни.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Викрито правопорушення прокурорами спільно зі слідчими та оперативними працівниками ТУ ДБР, розташованого у м. Києві. За процесуального керівництва прокурорів Київської міської прокуратури повідомлено про підозру колишньому посадовцю Державного агентства резерву України за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).