1 березня, 2023, 12:35

Видобуток нафти країнами ОПЕК зріс у лютому завдяки відновленню в Нігерії, хоча провідні виробники дотримуються квот, погоджених в рамках ОПЕК+, показало опитування Reuters.

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) в лютому видобувала 28,97 млн барелів на добу нафти, що на 150 тис. бар./добу більше, ніж у січні. Однак видобуток усе ще на 700 тис. барелів на добу нижче, ніж у вересні 2022 року.

Виробництво в Нігерії відновлюється після падіння, пов’язаного з крадіжками нафти та проблемами безпеки у нафтовидобувному регіоні. Опитування показало, що видобуток Нігерії в лютому збільшився на 100 тис. барелів на добу, найбільше серед усіх країн ОПЕК. 

Друге за величиною збільшення відбулося в Іраку, який, згідно з даними Refinitiv Eikon та інших компаній, збільшив експорт нафти через свої південні порти.

Водночас виробники Перської затоки – Саудівська Аравія, Кувейт і Об’єднані Арабські Емірати – суворо дотримуються квот в рамках угоди ОПЕК+, показало опитування.

Лівія, Іран і Венесуела є трьома країнами, звільненими від скорочень ОПЕК+. Згідно з опитуванням, у лютому Іран збільшив експорт нафти, а Венесуела – трохи наростила видобуток. 

Дотримання квот ОПЕК+ країнами ОПЕК у лютому становило 169%. Вони видобувають на 920 тис. бар./добу менше, ніж дозволено за квотами.