Виробник добрив Yara International розпочав виробництво відновлюваного водню та аміаку на своєму заводі в місті Порсгрунн в Норвегії, на найбільшому електролізері в Європі. Про це передає Platts з посиланням на заяву компанії.

Проектна потужність заводу з виробництва водню становить близько 10 т/добу. Цього достатньо для виробництва 20,5 тис. т/рік аміаку, з якого можна виготовити 60 тис. - 80 тис. т/рік екологічно чистих добрив, повідомлялося в попередніх заявах компанії.

Електролізер потужністю 24 МВт є найбільшим у своєму роді в Європі. Компанія вже поставила перші обсяги добрив з низьким вуглецевим слідом, вироблених на заводі з використанням відновлюваної аміачної сировини, шведському сільськогосподарському кооперативу Lantmannen, йдеться в повідомленні Yara International від 10 червня.

Водень, вироблений за допомогою електролізу води та відновлюваної енергії з використанням технології протонообмінних мембран (PEM) компанії ITM Power, частково замінить газ етан як сировину і скоротить викиди CO2 на 41 тис. т/рік, йдеться в повідомленні Yara.

Контракт на будівництво цього заводу було укладено з з Linde Engineering у січні 2022 року. Проєкт був підтриманий грантом у розмірі 283 млн норвезьких крон ($26,5 млн) від компанії Enova, що входить до складу Міністерства клімату та навколишнього середовища Норвегії. Спочатку планувалося, що постачання «зеленого» аміаку розпочнеться в середині 2023 року.

Водневий завод у Порсгрунні став найбільшим в Європі, обійшовши за потужністю завод Iberdrola в Пуертоллано в Іспанії, що був запущений у травні 2022 року. 

Однак запуск кількох інших проєктів з виробництва зеленого водню в Європі були відкладені або скасовані на тлі зростання витрат і технічних труднощів, зазначає Platts.

За оцінками Platts, вартість виробництва водню методом лужного електролізу в Німеччині з використанням електроенергії з відновлюваних джерел станом на 7 червня становить €8,25/кг, тоді як місяць тому становила €7,99/кг.