«УКРНАФТА» стягує через суд з «НПК-ГАЛИЧИНА» 9,4 млрд грн боргу за пальне. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.
ПАТ «УКРНАФТА» (власники – акціонери згідно реєстру, зокрема НАК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ», ЛІТТОП ЕНТЕРПРАЙЗЕС ЛІМІТЕД, БРІДЖМОНТ ВЕНЧЕРЗ ЛІМІТЕД, БОРДО МЕНЕДЖМЕНТ ЛІМІТЕД та інші; наразі під управлінням Міноборони України, директор – Сергій Корецький) у травні цього року звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом до ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА» (власники – акціонери згідно реєстру, зокрема держава Україна (25%), ВІВЕРНАЛ ХОЛДІНГС ЛТД, РОМАННОР ІНВЕСТМЕНТС ЛТД, ДЕНІРО ВЕНЧЕРЗ ЛТД, ДОМЕННІУМ ЕНТЕРПРАЙЗЕС ЛТД та інші; директор – Богдан Барадний) про стягнення заборгованості за договорами поставки в сумі 9,4 млрд грн, з яких: 4,8 млрд грн основна сума заборгованості, 1,6 млрд грн заборгованість за процентами, 1,2 млрд грн інфляційні втрати, 1,8 млрд грн пеня.
Позовна заява обґрунтована неналежним виконанням ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА» зобов’язань з оплати товару за договорами поставки. Позивач у червні цього року подав до суду заяву про забезпечення позову, в якій просив суд вжити заходи до забезпечення позову шляхом накладення арешту на все рухоме та нерухоме майно, в тому числі земельні ділянки, що належить на праві власності ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА».
Заява мотивована тим, що на підставі укладених між сторонами договорів поставки у відповідача виникла заборгованість в сумі 9,4 млрд грн. Як стверджував заявник, статутний капітал відповідача складає 8,7 млн грн, що менше від заявленої до стягнення заборгованості у понад тисячу разів. На думку заявника, зменшення оборотних і необоротних активів боржника, що не покривають заявленого розміру заборгованості, може унеможливити виконання рішення суду.
Заявник зазначив, що за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА» належить значна кількість нерухомого майна, в тому числі земельні ділянки.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 28.06.2023 ПАТ «УКРНАФТА» відмовлено в задоволенні заяви про забезпечення позову. Ухвала суду мотивована відсутністю зв’язку між запропонованим заявником заходом забезпечення позову і предметом позову.
Також суд вказав, що не має правових підстав накладати арешт на все майно відповідача, оскільки така процесуальна дія призведе до явної невідповідності заявленим позовним вимогам та безпідставно порушить права відповідача, гарантовані Конституцією України та Цивільним кодексом України в частині вільного користування належним йому майном.
Позивач подав апеляційну скаргу, в якій не погоджується з ухвалою суду першої інстанції та просить її скасувати. Постановою Західного апеляційного господарського суду від 04.09.2023 апеляційну скаргу ПАТ «УКРНАФТА» залишено без задоволення, ухвалу суду від 28.06.2023 без змін. Розгляд справи триває.
Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.