TotalEnergies виходить із СП з “Новатеком”, яке володіє правами на розробку газового родовища в Сибіру. На тлі критики щодо її діяльності в Росії TotalEnergies повідомила, що продає свої 49% в "Тернефтегазі" “Новатеку”. ​​Закриття угоди очікується у вересні 2022 року, йдеться в заяві TotalEnergies. Після цього російська компаніє володітиме 100% "Тернефтегазу".

Французька компанія, на відміну від низки західних енергетичних гігантів, поки що зберегла багато своїх активів у Росії. Прес-секретар TotalEnergies відмовився коментувати, чи збирається вона продавати свою 19-відсоткову частку у самому "Новатеку" або в інших активах в Росії. 

Указ президента Росії, опублікований раніше цього місяця, забороняє інвесторам з недружніх країн, включаючи Францію, продавати частки в певних енергетичних проектах до кінця року, але він передбачає винятки з правила в деяких випадках. 

Оголошення про продаж частки в "Тернефтегазі" було зроблено через декілька днів після скандалу, який виник, коли газета Le Monde звинуватила TotalEnergies в постачанні авіаційного пального російським повітряним силам. За інформацією газети, "Тернефтегаз" постачав конденсат, з якого вироблявся авіакеросин, що використовували винищувачі на двох російських військових базах.

TotalEnergies заявила, що продаж частки в "Тернефтегазі" був запланований до того, як виник скандал. «18 липня 2022 року TotalEnergies погодилася продати компанії Novatek 49% акцій «Тернефтегазу»... на економічних умовах, що дозволить TotalEnergies повернути непогашені суми, інвестовані в родовище», – йдеться в повідомленні. Компанія додала, що надіслала російській владі запит на схвалення угоди 8 серпня і отримала зелене світло в минулий четвер. В результаті 26 серпня 2022 року TotalEnergies і “Новатек” підписали остаточний договір купівлі-продажу 49% частки в “Тернефтегазі”, заявили у французькій компанії.

Грінпіс Франції закликав TotalEnergies продати решту російських активів. «Продаж частки в Термокарстовому газовому родовищі не повинен стати димовою завісою для іншої комерційної діяльності TotalEnergies в Росії», - заявила правозахисниця Грінпіс Клара Гонзалес.

TotalEnergies володіє міноритарними пакетами акцій в низці недержавних російських компаній: в «Новатек» (19,4%), Yamal LNG (20%), Arctic LNG 2 (10%).

Схожі новини