ТОВ «ТД «Газтрім» стягує через суд з АТ «Лисичанськнафтопродукт» 371,2 тис. грн боргу за договором поставки нафтопродуктів. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.    

ТОВ «ТД «Газтрім» (власник та директор – Юлія Колесник) у квітні цього року звернулось до суду з позовом до АТ «Лисичанськнафтопродукт» (власник – Нісан Моісеєв; директор – Олександр Жаданов) про стягнення 371,2 тис. грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 01.07.2021 між сторонами було укладено договір поставки нафтопродуктів, відповідно до умов якого позивач зобов’язався передати у власність відповідача нафтопродукти: дизельне паливо, паливо для реактивних двигунів, бензини марки А-80, А-92, А-95, скраплений газ, оливи та інше, а відповідач зобов’язався прийняти вказаний товар та сплатити за нього, відповідно до умов договору. Як зазначив позивач, він належним чином виконав свої зобов’язання та поставив товар відповідачу, що підтверджується відповідними видатковими накладними.

У свою чергу відповідач зобов’язання за договором належним чином не виконав та в повному обсязі не розрахувався за товар, в зв’язку з чим станом на 29.03.2022 його заборгованість складала 1 млн грн. Позивач зауважив, що направляв відповідачу претензію із вимогою сплатити наявну заборгованість, на що відповідач повідомив про те, що м. Лисичанськ перебуває в зоні активних бойових дій, посадові особи та персонал АТ «Лисичанськнафтопродукт» евакуйовані, а доступ до офісних приміщень, документації та печатки унеможливлено.

Проте відповідач не відмовляється від виконання зобов’язань за договором поставки нафтопродуктів та сплатить заборгованість найближчим часом. Позивач вказав, що 30.03.2022 та 12.04.2022 відповідач частково сплатив заборгованість на загальну суму 630 тис. грн, тому станом на дату подання позовної заяви заборгованість склала 371,2 тис. грн. Вказане стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом. Ухвалою Господарського суду Луганської області від 11.04.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Справус вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання, без виклику сторін. 

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.