Атака на танкер біля узбережжя Оману у вівторок була здійснена безпілотником іранського виробництва, йдеться в заяві Центрального командування США. Повідомляється також, що була здійснена багатостороння морська операція під керівництвом фрегата Британського Королівського флоту, який прибув на місце інциденту.

Центральне командування США заявило, що на місці виявлені уламки ударного безпілотника серії Shahed іранського виробництва, який влучив у судно, передає Reuters.

«Напад безпілотного літального апарату на цивільне судно в цій критично важливій морській протоці ще раз демонструє дестабілізуючий характер зловмисної діяльності Ірану в регіоні», - йдеться в заяві Центрального командування США.

Раніше ізраїльський чиновник звинуватив Іран у завданні удару по танкеру Pacific Zircon, яким керує контрольована Ізраїлем Eastern Pacific Shipping. Компанія повідомила, що корпус отримав незначні пошкодження, але постраждалих чи розливу газойлю немає.

Іранське видання Nournews, пов'язане з вищим органом безпеки країни, звинуватило в нападі Ізраїль.

Центрального командування США також повідомило, що на місце атаки прибули кораблі HMS Lancaster британського королівського флоту, ракетний есмінець ВМС США USS The Sullivans, а також патрульний прибережний корабель і патрульний катер ВМС США.

Схожий інцидент трапився у липні 2021 року, коли безпілотник атакував біля узбережжя Оману танкер з нафтопродуктами, яким керувала ізраїльська фірма. Тоді Іран відкинув звинувачення у тому, що він стояв за цією атакою.