Спеціальний представник Державного департаменту США Роб Меллі заявив, що США «не влаштовує» тенденція до зростання експорту нафти з Ірану в останні місяці, і вони продовжуватимуть чинити тиск на країни, які збільшують закупівлі іранської нафти.

У розмові з Bloomberg TV Роб Меллі підкреслив, що санкції США щодо Ірану, введені адміністрацією Дональда Трампа після виходу ісламської республіки з ядерної угоди, все ще діють. Водночас він визнав зростання експорту нафти з Ірану в кінці 2022 року, сказавши, що Вашингтон уважно стежить за ситуацією та вживає заходів для стримування поставок. Основним покупцем іранської нафти наразі є Китай, який збільшив закупки на тлі зростання завантаження НПЗ в країні.

За оцінками аналітичної компанії Vortexa, загальний обсяг експорту сирої нафти та конденсату з Ірану у четвертому кварталі 2022 року становив 1,28 млн барелів на добу, що на 56% більше, ніж у третьому кварталі 2022-го (818,2 тис. барелів на добу) та на 51% більше, ніж у четвертому кварталі 2021 року (844,7 тис. барелів на добу).

За даними Argus, експорт нафти та конденсату з Ірану у четвертому кварталі 2022 року становив у середньому 1,11 млн барелів на добу, що на 43% більше, ніж у третьому кварталі 2022-го та на 58% більше, ніж у четвертому кварталі 2021 року.