Адміністрація президента Джо Байдена повільно поповнює Стратегічний нафтовий резерв (SPR) після того, як у 2022 році продала рекордну кількість нафти зі своїх запасів, намагаючись контролювати ціни на бензин після вторгнення Росії в Україну, повідомляє Reuters.

Цього тижня Міністерство енергетики США повідомило, що купило 3,2 мільйона барелів нафти, яка має бути доставлена до сховищ у липні.

Стратегічний нафтовий резерв США — це найбільший у світі запас нафти на випадок надзвичайних ситуацій. США створили SPR у 1975 році після того, як арабське нафтове ембарго призвело до різкого зростання цін на бензин. Президенти використовують цей запас, щоб стабілізувати нафтові ринки під час війни або коли урагани завдають шкоди нафтовій інфраструктурі вздовж Мексиканської затоки США. Нафта зберігається в підземних печерах, що ретельно охороняються, на чотирьох об'єктах на узбережжі Техасу і Луїзіани.

У 2022 році адміністрація оголосила про продаж 180 мільйонів барелів нафти з резерву протягом шести місяців, що стало найбільшим продажем за всю історію SPR. У 2022 році Міністерство енергетики США також здійснило продаж 38 мільйонів барелів, який був санкціонований Конгресом.

З тих пір Адміністрація Байдена купила для резерву близько 26,28 мільйона барелів сирої нафти. Міністерство енергетики заявляє, що воно також прискорило повернення майже 4 мільйонів барелів нафти, наданої нафтовим компаніям в кредит.

На думку аналітиків, швидкий викуп більших обсягів нафти може призвести до зростання цін на нафту і бензин в США напередодні президентських виборів 5 листопада. Міністр енергетики Дженніфер Ґранхолм заявила 21 лютого, що США намагаються не робити нічого, щоб зменшити пропозицію на ринку.

Наразі в стратегічному резерві зберігається 360,3 млн барелів, майже 60% з яких — нафта з відносно високим вмістом сірки, під переробку якої спроектовано багато американських нафтопереробних заводів. 

Найбільший обсяг нафти в стратегічному резерві США зберігався в 2009 році — майже 727 мільйонів барелів.

Продажі у 2022 році призвели до зниження запасів до найнижчого рівня за останні 40 років.