19 серпня, 2022, 13:40

Енергетична компанія Shell заявила, що їй довелося скоротити виробництво пального на своєму німецькому нафтопереробному заводі Rhineland, повідомляє Reuters. В Shell пояснили, що причиною є низький рівень води в Рейні, що ускладнило транспортування вантажів по річці.

«Через низький рівень води в Рейні ми зменшили потужність Shell Energy and Chemicals Park Rhineland. Ситуація щодо постачання є складною, але керованою», - йдеться в заяві компанії.

В Shell не повідомили, наскільки було скорочено виробництво пального. НПЗ може переробляти до 17 млн т сирої нафти на рік, або 345 тис. барелів на добу.

За словами Ларса ван Вагенінгена з консалтингової компанії Insights Global, через надзвичайно низький рівень води на Рейні зросли фрахтові ставки, оскільки деякі кораблі торкаються дна річки навіть коли вони порожні.

Рівень води в точці перетину Рейну Кауб біля Кобленца у четвер становив 34 см, що близько до мінімального рівня, який востаннє спостерігався у 2018 році. Суднам потрібно приблизно 1,5 м, щоб йти з повним навантаженням.