Саудівська Аравія в серпні стала другим за величиною постачальником нафти в Індію, обігнавши Росію з невеликим відривом, тоді як Ірак зберіг перше місце, повідомляє Reuters з посиланням на дані від джерел у галузі.

У серпні Індія, третій за обсягами споживач нафти у світі, імпортувала з Саудівської Аравії 864 тис. барелів на добу сирої нафти, що на 4,8% більше, ніж у попередньому місяці. Водночас закупівлі з Росії впали на 2,4%, до 856 тис. бар./добу.

Загалом з країн ОПЕК Індія імпортувала 60%, що є найнижчим показником за принаймні 16 років, оскільки країна скоротила імпорт з Африки. Так, частка африканської нафти в серпні скоротилася вдвічі, до 4,2%. «Попит на дизельне паливо в Індії нижчий під час сезону мусонів, що означає низький імпорт західноафриканської нафти», - заявили в компанії Refinitiv.

На російську нафту в квітні-серпні припадало 16% від загального обсягу імпорту до Індії, або 757 тис. барелів на добу. Індія стала другим за обсягами покупцем російської нафти після Китаю. Нью-Делі публічно не засуджує Москву за війну проти України. Прем'єр-міністр Нарендра Моді зустрінеться з президентом Путіним у п'ятницю під час саміту Шанхайської організації співробітництва в Узбекистані.

Імпорт російської нафти в Індію досяг рекорду в червні, але тепер знижуються через те, що Москва зменшила знижки, а індійські нафтопереробні компанії збільшили поставки за довготривалими контрактами.

Загальний обсяг імпорту сирої нафти в Індію в серпні знизився на 4,1% у порівнянні з липнем, до 4,45 млн барелів на добу - п’ятимісячного мінімуму. Основна причина - технічне обслуговування деяких нафтопереробних заводів.