Аналітики енергетичної компанії BP очікують, що війна Росії та України вплине на довгостроковий попит на пальне та прискорить перехід світу на відновлювані джерела енергії. Про це йдеться у звіті BP Energy Outlook 2023.
«Підвищена увага до енергетичної безпеки в результаті російсько-української війни має потенціал для прискорення енергетичного переходу, оскільки країни прагнуть збільшити поставки внутрішньо виробленої енергії, значна частина якої, ймовірно, надходитиме з відновлюваних джерел та інших невикопних видів палива", - сказав у звіті головний економіст ВР Спенсер Дейл.
У своєму базовому сценарії BP прогнозує, що війна в Україні сповільнить світову економічну активність до 2035 року приблизно на 3% порівняно з минулорічним прогнозом. Основними причинами падіння компанія називає зростання цін на продовольство та енергоносії, а також зниження торговельної активності.
BP знизила свій прогноз попиту на нафту і газ у 2035 році на 5% і 6% відповідно у своєму базовому прогнозі, який базується на поточних планах урядів щодо переходу на відновлювальну енергетику.
Згідно з трьома сценаріями ВР, попит на нафту почне швидко падати після 2030 року, але це паливо продовжуватиме відігравати важливу роль у глобальній енергетичній системі. Світовий попит на нафту в 2035 році має знизитися до 70-80 млн барелів на добу, тоді як зараз становить приблизно 100 млн барелів на добу.
Компанія також очікує, що світовий попит на енергію досягне піку в кінці 2020-х або не пізніше 2035 року. Генеральний директор BP Бернард Луні прагне швидко розвивати бізнес з виробництва енергії з відновлюваних джерел до 2030 року та скорочувати видобуток вуглеводнів.