31 серпня, 2023, 16:50

Росія у вересні має намір скоротити експорт нафти на 300 тис. бар./добу до середнього рівня травня-червня – періоду, коли країна не знижувала поставок на світові ринки добровільно, повідомив журналістам віце-прем'єр РФ Алєксандр Новак, якого цитує «Интерфакс-Азербайджан». 

Коментуючи базу зниження експорту, він сказав, що експорт скорочується вже з липня, тому зниження в рамках добровільних зобов'язань відраховується від рівня червня.

«Ми почали скорочення поставок на експортні ринки ще в липні… Отже, (базовий рівень – НР) буде від червня, тому що в липні вже пішло зниження», – сказав Новак.

Новак чітко не відповів на питання, чи буде у вересні зростання до серпня, коли Росія мала скоротити експорт на 500 тис. бар./добу. «Ми забезпечуємо (скорочення поставок – НР) відносно тих, попередніх місяців», – сказав російський віцепрем'єр.

Він також підкреслив, що Росія в серпні виконала свої зобов'язання щодо зменшення обсягів видобутку нафти.

Нагадаємо, раніше Росія оголосила про добровільне скорочення поставок нафти на світовий ринок на 500 тис. бар./добу з 1 серпня. На вересень було вирішено знизити їх на 300 тис. бар./добу.