1 червня, 2023, 11:20

Видобуток рідких вуглеводнів компанії "Роснефть" у І кв. 2023 р. становив 4 млн бар. на добу, що на 0,8% перевищує рівень IV кв. 2022 р., повідомляє російський “Интерфакс” з посиланням на заяву компанії.

"Ключовим фактором зростання став проект "Сахалін-1", середньодобовий видобуток на якому виріс у 1,8 раза квартал до кварталу. Наприкінці 2022 р. "Роснефть" стала оператором проекту", – наголошується в прес-релізі.

Середньодобовий видобуток газу компанією у I кв. 2023 досяг 1,5 млн б.н.е. на добу, перевищивши на 2,7% показник IV кв. 2022 р. Частка газу у видобутку вуглеводнів у звітному періоді збільшилась до 27,6%.

В результаті видобуток вуглеводнів у І кв. 2023 р. досягнув 5,6 млн б.н.е. на добу, збільшившись на 1,3% кварталу до кварталу. "В експлуатацію введено 700 нових свердловин, причому 71% з них – горизонтальні. Частка нових горизонтальних свердловин з багатостадійним гідророзривом пласта в I кв. 2023 р. становила 45%", – повідомила "Роснефть".

Добровільне зниження виробництва нафти в Росії вплине на показники "Роснефті" у другому кварталі поточного року, заявив головний виконавчий директор компанії Ігор Сєчин. "Тиск на показники компанії у звітному кварталі чинили зміни до Податкового кодексу, що набули чинності з січня, ембарго на нафтопродукти з боку низки недружніх країн, введене з лютого на додаток до ембарго на нафту, а також обмеження видобутку нафти в країні, починаючи з березня. Вплив останнього чинника не такий значний у звітному кварталі, але суттєво позначиться на показниках наступного", – наводяться в прес-релізі слова Сєчина.