11 квітня, 2025, 13:30

ПП «Ромтрансоіл» скасувало через суд відмову ДПС у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.

Подробиці судового спору

Сумський окружний адміністративний суд розглянув справу за позовом ПП «Ромтрансоіл» (власник – Юрій Остапенко; директор – Дмитро Мурка) до ГУ ДПС у Сумській області.

Позивач вимагав: визнати незаконним та скасувати розпорядження податкової про відмову у видачі ліцензії; зобов’язати ГУ ДПС видати ліцензію на АГЗП з ПЗП.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що, на думку позивача, ДПС безпідставно відмовило у видачі ліцензії, хоча всі необхідні документи були подані.

Що вирішив суд

Суд встановив: ПП «Ромтрансоіл» подало заявку на ліцензію разом із необхідними документами. ГУ ДПС відмовило через відсутність документів про введення об’єкта в експлуатацію. Експертне дослідження підтвердило, що споруди АЗС не є капітальними, тому такі документи не потрібні.

Відтак, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 13.01.2025 визнано протиправним та скасовано спірне розпорядження ДПС, зобов’язано ГУ ДПС у Сумській області видати Товариству вказану вище ліцензію.

Крім того, за рахунок бюджетних асигнувань податкової стягнуто судові витрати в розмірі 4,8 тис. грн.

Апеляція

На зазначене рішення суду податковою службою подано до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу. Розгляд справи триває.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефоном редакції +38 (044) 425-55-56.

Схожі публікаціЇ
Щоденний аналітичний звіт «Daily Fuels&LPG»18:03 / 20 березня, 2025
Щоденний аналітичний звіт «Daily Fuels&LPG»
Щоденний звіт про ринок пального та LPG: ціни, баланс, прогнози, аналітика. Будьте в курсі ключових змін і приймайте обґрунтовані рішення.

Схожі публікаціЇ