РФ може знизити експорт нафти із західних портів у липні порівняно з червнем на тлі збільшення завантаження НПЗ і обіцянки Москви скоротити видобуток у рамках угоди ОПЕК+. Про це повідомляє Reuters з посиланням на інформацію від трейдерів.

Експорт з балтійських портів Приморськ і Усть-Луга, а також чорноморського Новоросійська, звідки в основному відвантажується сорт Urals, як очікується, знизяться найбільше. При цьому поставки з далекого сходу РФ, ймовірно, залишаться стабільними через більш високу рентабельність.

Згідно з розрахунками Reuters, потужності з первинної переробки нафти в РФ, що простоюють, можуть знизитися з 4,1 мільйона тонн у червні до 1,8 мільйона тонн у липні. Це означатиме збільшення обсягів переробки всередині країни.

Росія також скорочує видобуток нафти в рамках угоди ОПЕК+: країна перевищила свою квоту у квітні-травні й обіцяла компенсувати це в літні місяці.

Обидва фактори стримуватимуть експорт в липні, вважають трейдери.

За їхніми даними, у червні експорт нафти із західних портів РФ заплановано в обсязі близько 2 мільйонів барелів на добу, що близько до травневого рівня, але фактичні поставки цього місяця можуть виявитися вищими.

Втім, через атаки дронів потужності НПЗ РФ можуть знизитися. 

«Головне питання полягає в тому, чи повернуться до роботи деякі нафтопереробні заводи в липні. Якщо хоча б один із них знову запрацює, це може мати помітний вплив на експорт», — сказав один із трейдерів.

Інший трейдер додав, що оскільки атаки дронів на НПЗ у РФ тривають, важко передбачити реальний рівень експорту нафти.

 

Схожі новини