29 лютого, 2024, 14:40

Минулого року продажі нових легкових авто в Україні зросли більш ніж удвічі — до майже 63 тис. автомобілів. Йдеться як про імпортні, так і виготовлені (або переобладнані) на українських підприємствах легковики. Про це повідомляє Інститут досліджень авторинку (ІДА) з посиланням на власний аналіз даних МВС. 

Вподобання українських покупців щодо класів автомобілів виявилися доволі однозначними — понад 80% нових легковиків, куплених торік, належали до групи SUV (різних габаритних підсегментів).

Розподіл за типом пального та силових установок виглядає наступним чином: найбільша частка продажів припадає на бензинові моделі (45,6%), тоді як на дизельні — 25,1%, на гібриди — 17,1% (з них 13,1% — бензоелектричні, а 4% — генерують енергію за допомогою дизельного двигуна). На електрокари припадає 11,5%, а на легковики з заводським ГБО — 0,6%.

Популярні марки нових авто

У 2023 році найбільших успіхів у торгівлі новими авто вдалося досягти дилерам Toyota. На цей бренд припадає 14,6% продажів, або 9,2 тис. легковиків. На другому місці — Volkswagen з часткою 9,4% (5,9 тис. авто). При цьому варто зазначити, що автомобілі цієї марки до категорії нових потрапляли не лише від офіційних дилерів, а й від незалежних, які здебільшого ввозили електричні кросовери сімейства ID з Китаю. 

На третій сходинці — Renault, з часткою 8,3% (5,2 тис. автомобілів), на четвертій — Skoda з 7,2% (4,6 тис. авто). Замикає першу п’ятірку BMW з 6,6% (4,1 тис. авто).