В Іспанії минулого року різко зросли продажі нових автомобілів, які їздять на автогазі, повідомляє World Liquid Gas Association (WLGA).

Згідно з останніми даними, зібраними Іспанською асоціацією виробників легкових та вантажних автомобілів (ANFAC), у 2023 році було продано понад 25 тис. авто з ГБО, що на 75% більше, ніж у попередньому році.

За оцінками ANFAC, наразі вулицями Іспанії їздять 97 500 автомобілів з ГБО, встановленим на заводі. В цю цифру не входять авто, на які встановили балони псля покупки машини в салоні.

Dacia Sandero стала найбільш продаваним автомобілем в Іспанії у 2023 році за загальною кількістю реєстрацій, причому на модифікацію, що працює на скрапленому газі, припадає 60% від загального обсягу роздрібних продажів авто цієї моделі. Компанія повідомила, що з моменту запуску в Іспанії продала понад 50 тис. автомобілів з газобалонним обладнанням.

Автомобілі на автогазі стають дедалі популярнішими завдяки своїм екологічним та економічним перевагам. За даними останнього нафтового бюлетеня Європейського Союзу, середня вартість автогазу в ЄС становить близько €0,95 за літр, тоді як середня ціна за бензин становить €1,57/л, а на дизель — €1,54/л, зазначають в WLGA.

Крім того, в Іспанії продовжує розвиватися інфраструктури для продажів LPG. Найбільша іспанська мережа АЗС Repsol продає автогаз на 435 станціях, а Cepsa — на 78 станціях.