Експорт індійського дизельного палива з низьким вмістом сірки до Європи в січні може опуститися до нового дворічного мінімуму, оскільки безпекові ризики проходу через Червоне море призводять до зростання вартості фрахту. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела і оцінки аналітиків.

Обсяги поставок до Європи знизилися приблизно на 80% у порівнянні з попереднім місяцем, до 33,4 тис. – 58 тис. барелів на добу, згідно з даними відстеження суден Kpler, LSEG і Vortexa.

За словами трейдерів і аналітиків, високі витрати на фрахт, ймовірно, змусять продавців індійського пального шукати клієнтів в Азії, що ще більше обмежить поставки в Європу напередодні сезону ремонтів на нафтопереробних заводах.

Ставки фрахту на маршруті Азія–Європа за останній тиждень зросли більш ніж на 30% з урахуванням премії за військовий ризик.

Атаки на танкери в Червоному морі збігаються з початком сезону технічного обслуговування нафтопереробних заводів, причому пік зупинок в США припадає на лютий, а в Європі — приблизно на березень, пишуть аналітики суднобудівної компанії Gibson.

Найбільший в Європі нафтопереробний завод Shell Pernis в Нідерландах вже почав технічне обслуговування, в результаті якого половина його потужностей в 400 тис. барелів на добу буде виведена з ладу до середини квітня. 

ExxonMobil також зупиняє свій Роттердамський НПЗ потужністю 191 тис. барелів на добу на технічне обслуговування з середини лютого до кінця квітня.

Імпорт з Індії був обмежений в січні також через технічне обслуговування на деяких установках нафтопереробного заводу Reliance в Джаманагарі, повідомили два торгові джерела.