Попит на пальне в Китаї може залишитися пригніченим протягом тривалого періоду через зростання кількості заражень COVID-19, але аналітики вважають, що це не змінить політику жорстких карантинних обмежень, яку провадить Пекін.

Все більше і більше аналітиків коригують прогнози щодо попиту на нафту в Китаї на листопад-січень у бік зниження, повідомляє S&P Global Commodity Insights.

Раніше в листопаді агенція S&P Global знизила оцінку попиту на нафту в Китаї на четвертий квартал на 62 тис. барелів на добу порівняно з попереднім прогнозом. Причому оцінку попиту на бензин і ДП знижено на 36 тис. і 66 тис. барелів на добу відповідно. Як очікують S&P Global, загалом попит на нафту в Китаї у 2022 році впаде на 550 тис. бар./добу. І зараз, коли кількість випадків COVID-19 зростає, S&P Global розглядає можливість знову знизити свій прогноз.

За даними Національної комісії охорони здоров’я Китаю, 27 листопада кількість нових випадків COVID-19 досягла нового максимуму - 40,05 тис. - причому більшість з них зареєстровано в крупних містах Гуанчжоу, Чунцін і Пекін.

«Кількість випадків зросла швидше, ніж ми очікували, перевищивши рекорд 2 кварталу, коли Шанхай був закритий на карантин, - каже аналітик S&P Global Сунь Сіцзя. - Зима - піковий сезон поширення каронавірусу. Ми очікуємо збільшення локдаунів та “рекоментацій” щодо обмеження пересування».

 На тлі погіршення ситуації пекінський аналітик з міжнародного інвестиційного банку знизив прогноз споживання бензину на 200 тис. – 300 тис. барелів на добу у листопаді-січні у порівнянні з попереднім прогнозом, передає Platts.