20 вересня, 2022, 12:40

Польський концерн PKN Orlen побудує ще одну водневу заправку у Валбжиху, повідомляє портал petrolnet.pl. У фінансуванні проєкту візьме участь Національний фонд охорони навколишнього природного середовища та водного господарства Польщі. 

Станція у Валбжиху буде доступна для всіх автомобілів, що працюють на водневому пальному. Її введення в експлуатацію заплановано на перший квартал 2024 року. Компанія адаптує АЗС для заправки воднем також громадських автобусів. На їх закупівлю місто отримало грант від Національного фонду охорони навколишнього природного середовища та водного господарства. 

У найближчі роки Orlen планує побудовати водневі станції в Познані, Катовіце, Бельсько-Бялі, Гожуві-Велькопольському, Кракові, Варшаві та Пілі. До 2030 року концерн запланував витратить на інвестиції у водень 7,4 млрд злотих.

“У нашій водневій стратегії до 2030 року ми задекларували будівництво понад 100 водневих заправних станцій у Центральній Європі і послідовно йдемо до цієї мети”, - прокоментував президент правління PKN Orlen Даніель Обайтек. Зокрема, у Польщі буде побудовано 57 станцій, у Словаччині – 26, у Чехії – 28 станцій, йдеться в повідомленні.