Пакистан планує укласти з Росією довгострокову угоду щодо закупівлі нафти за юані. Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив міністр енергетики Пакистану Хуррам Дастгір Хан. 

«Ми сподіваємося, що якщо це стане довгостроковою угодою, то оплата буде у рупіях (пакистанських – НР) та китайській валюті», – сказав Хан.

Поки що Пакистан розмістив замовлення на одну партію російської нафти, яку сплатив у доларах. У квітні міністр нафти Мусадік Малік заявив Reuters, що Пакистан буде імпортувати близько 100 тис. барелів на добу російської сирої нафти, якщо перша транзакція пройде успішно. На перших етапах російську нафту перероблятиме пакистанська Refinery Limited.

Ісламабад розглядає новий спосіб оплати для замовлення сирої нафти з РФ обсягом 750 тис. барелів, яке має надійти до Пакистану в перший тиждень червня, повідомила минулої п’ятниці відома англомовна щоденна газета The News International.

Росія в січні оголосила про «концептуальні домовленості» про постачання до Пакистану російської нафти та нафтопродуктів. Ісламабад розраховує, що імпорт із Росії дозволить у майбутньому задовольнити до 35% його потреби у сирій нафті. 

Пакистан зіткнувся з економічною кризою, яка почалася минулого року на тлі стрімкого зростання інфляції, знецінення валюти та падіння валютних резервів. Усі ці фактори ускладнюють платежі для країни, яка імпортує близько 80% свого споживання сирої нафти та нафтопродуктів.