Група ORLEN завершила операцію з придбання вітроелектростанцій в Уязді, Добжиці та Доміново загальною потужністю понад 140 МВт. Про це компанія повідомила на своєму сайті.

Угода з EDP Renewables Poland охоплює одні з найбільш високопродуктивних вітрових електростанції у Польщі, зазначають в ORLEN. Після купівлі трьох нових активів ORLEN має наземні вітроелектростанції загальною потужністю майже 500 МВт, розповіли в компанії.

Особливої уваги заслуговує вітроелектростанція Доміново, на якій встановлені турбіни Vestas V136 висотою 166 метрів з лопатями довжиною 76,2 метра. Вони є одними з найбільших наземних турбін, що працюють у Польщі. 

Три придбані вітроелектростанції вироблятимуть електроенергію, якої вистачить для забезпечення приблизно 240 тис. домогосподарств. Перспективним є подальше розширення цих станцій. Використовуючи існуюче підключення до електромережі можна буде встановити фотоелектричні установки загальною потужністю близько 160 МВт, кажуть в ORLEN. Безпосереднім власником вітрових електростанцій є компанія ORLEN Wind 3.

Минулого року наземні вітроелектростанції ORLEN сукупно виробили майже 747 ГВт-год електроенергії. З урахуванням останнього придбання у EDP Renewables, група тепер може похвалитися потужним портфелем з 13 наземних вітрових електростанцій.

До кінця цього десятиліття ORLEN планує збільшити свої потужності з виробництва відновлюваної енергетики до 9 ГВт. Окрім наземних вітрових та сонячних фотоелектричних джерел, компанія активно розвиває офшорну вітроенергетику. Нещодавно Група прийняла остаточне інвестиційне рішення (FID) щодо будівництва Baltic Power, першої польської морської вітроелектростанції. Проект потужністю майже 1,2 ГВт буде реалізовуватися у партнерстві з канадською компанією Northland Power. Згідно з планом, електростанція почне працювати у 2026 році.

Крім того, нещодавно компанія отримала ліцензії на будівництво ще п'яти офшорних вітрових електростанцій загальною потужністю 5,2 ГВт. Серед п'яти ліцензій чотири розташовані на березі Одеру поблизу Колобжега, а п'ята – на Слупській затоці, що межує з територією, де зараз будується Балтійська електростанція.