8 грудня, 2023, 15:53

Мажейкяйський НПЗ, що є найбільшим активом ORLEN Lietuva, переробляє від 600 до 800 тис. т сирої нафти щомісяця, повідомив в інтерв’ю НафтоРинку генеральний директор PC ORLEN Lietuva Радослава Мішталевський. З початку повномасштабного вторгнення в Україну компанія збільшила пропускну здатність у п’ять разів.

 «Компанія відкрила свої литовські паливні термінали для українських автоцистерн, збільшивши кількість своїх нафтобаз з однієї, що працювала у березні 2022 року, до п’яти, що обслуговують українських клієнтів на сьогоднішній день», – зазначив гендиректор PC ORLEN Lietuva.

Також він повідомив, що ORLEN активно реалузує інвестиційні програми, направлені на збільшення транзитних залізничних потужностей аби поставляти свою продукцію в Україну.

«Ми вважаємо, що можливість постачання нафтопродуктів з НПЗ ORLEN Lietuva в Україну, і не лише автомобільного пального, такого як бензин або дизель, а й JET A1, бітуму, скрапленого газу, матиме позитивний вплив на конкурентоспроможність українського ринку, надійність та безпеку поставок» - повідомив Радослава Мішталевський. 

Важливим фактором енергетичної безпеки залишається походження пального та сировини. За словами Мішталевського, ORLEN Lietuva повністю співпрацює з державними органами України з цього питання і надає всю необхідну комерційну та технічну інформацію щодо транзакцій, щоб запобігти будь-яким випадкам фальсифікації документів у майбутньому.