Співробітники французьких НПЗ ExxonMobil - заводу Fos потужністю 133 тис. барелів на добу і підприємства в Порт-Жеромі потужністю 236 тис. барелів на добу - повертаються до роботи після того, як провели більше трьох тижнів у страйку через суперечку щодо оплати праці, повідомляє Argus. Водночас на НПЗ TotalEnergies у Франції продовжують протести. Міністр фінансів Франції назвав це «неприйнятним».

Працівники ExxonMobil, які належать до профспілок CGT і Force Ouvriere, почали повертатися до роботи з суботи. Дві профспілки заявили, що робота нафтопереробного заводу відновиться «за нашими темпами», додавши, що працівники «демотивовані». Як повідомили в GCT, на запуск установок знадобиться 10-15 днів, після чого підприємство почне виробляти пальне.

Відносини між співробітниками ExxonMobil і керівництвом компанії виглядають важкими. «Персонал більше не довіряє керівництву. Ми радимо місцевим менеджерам не дуже радіти, оскільки це був лише початок бунту, від якого вони тепер страждатимуть щодня», - заявили в профспілках.

Протести спричинили значні затримки розвантаження танкерів з нафтою, що постачається на НПЗ у Фосі. Танкер Delta Blue прибув у Фос 29 вересня з приблизно 1 млн барелів сирої нафти Doba з Чаду на борту, і він все ще чекає біля порту. З тих пір до нього приєднався танкер Maran Solon, який перевозить близько 600 тис. барелів нафти WTI зі США.

Тим часом члени CGT на французьких нафтопереробних заводах TotalEnergies, нафтобазах, біопаливних і нафтохімічних заводах продовжують страйкувати. Це незаконно та неприйнятно, заявив вчора міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер, зазначивши, що роботу складів та НПЗ треба негайно заблокувати. “Час для переговорів закінчився”, - сказав він.

Ле Мер підкреслив, що інші профспілки - CFE і CFDT - уклали з TotalEnergies угоду. У відповідь в CGT заявили, що страйк на нафтопереробних заводах TotalEnergies в Гонревілі (потужністю 247 тис. барелів на добу), в Донге (219 тис. барелів на добу) та в Фейзіні (109 тис. барелів на добу) триватиме щонайменше до вечора вівторка, а можливо, і більше.

Місцева влада вимагає від персоналу нафтобаз TotalEnergies відкрити доступ до резервуарів з пальним, однак незрозуміло, чи були вони розблоковані. На АЗС по всій Франції не вистачає пального. Міністерство енергетики повідомило, що 30% автозаправних станцій або закриті, або не мають певних видів пального. Частка постраждалих АЗС у регіоні навколо Парижа вища.

Хвиля протестів у Франції призвела до скорочення поставок дизпального в той час, коли Європа намагається відмовитися від імпорту російських продуктів. Заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів набирає чинності у лютому, однак трейтери вже зараз намагаються налагодити поставки ДП з інших джерел.