Індія і Єгипет у квітні були основними покупцями російського мазуту і вакуумного газойлю (ВГО) морським транспортом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані трейдерів і аналітиків LSEG.

Прямі поставки мазуту і ВГО з російських портів до Індії у квітні 2024 року зросли з 0,4 млн тон у березні до 0,6 млн тон у квітні. Водночас, згідно з даними LSEG і розрахунками Reuters, відвантаження російського мазуту в Китай знизилися з 660 тис. тон у березні до приблизно 450 тис. тон у квітні.

Китай та Індія імпортують прямогонний мазут і ВГО для подальшої переробки, частково замінюючи більш дорогу сиру нафту Urals, повідомляють трейдери.

Поставки російського мазуту до Єгипету збільшилися в квітні майже до 0,5 млн тон, тоді як у березні становили 100 тис. тон. Всі вантажі були розвантажені на терміналі Айн-Сухна. За словами джерел на ринку, трейдери використовують термінал Айн-Сухна в якості сховища для зберігання і змішування, купуючи мазут для виробництва електроенергії напередодні літнього сезону.

В цілому, російський морський експорт мазуту і вакуумного газойлю впав у квітні на 10% в порівнянні з попереднім місяцем — до 3,32 млн тонн. Це пов’язано з простоями НПЗ. Деякі підприємства зупинилися на планові ремонті, тоді як інші були атаковані безпілотниками. У квітні простій російських заводів збільшився на 13,6% в порівнянні з березнем, свідчать розрахунки Reuters.