За підсумком торгів у вівторок ціни на нафту впали більш ніж на 2%, до найнижчого рівня за півроку, оскільки останні економічні дані викликають занепокоєння щодо глобальної рецесії, повідомляє Reuters. Окрім того, ринок чекав ясності від переговорів щодо відновлення ядерної угоди з Іраном, яка може призвести до збільшення експорту іранської нафти.

Ф'ючерси на нафту Brent впали на $2,27, або на 2,4%, до $92,83/бар. Під час вчорашньої сесії котирування опускалися до $92,51/бар., найнижчого рівня з 18 лютого, тобто часів до вторгнення Росії в Україну. Американська нафта WTI впала на $2,31, або на 2,6%, до $87,1/бар. За попередні сесії контракти впали приблизно на 3%.

Європейський Союз і Сполучені Штати заявили у вівторок, що вивчають відповідь Ірану на те, що ЄС назвав його «остаточною» пропозицією зберегти ядерну угоду 2015 року. Раніше Тегеран закликав Вашингтон проявити гнучкість. Іран надав свої пропозиції ввечері в понеділок, але жодна зі сторін не повідомила жодних подробиць. 

Слабкі економічні показники також тиснули на ціни на нафту. Домобудівництво в США впало в липні до найнижчого рівня майже за 1,5 роки через високі іпотечні ставки та ціни на будівельні матеріали. «Нафтотрейдери відреагували через занепокоєння щодо уповільнення економіки, а житлове будівництво споживає енергію», - зазначає аналітик групи Price Futures Філ Флінн. - Це застало нас зненацька».

Barclays знизив свої прогнози ціни Brent на $8/бар. на цей і 2023 роки, оскільки очікує значного надлишку пропозиції в найближчій перспективі через «стійкі» російські поставки.