Міністерство реінтеграції напрацьовує рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливих верств населення прифронтових територій Харківщини. Про це повідомила пресслужба міністерства.

Зокрема, передбачається створити механізми, які дадуть можливість постачати скраплений газ у балонах як гуманітарну допомогу для проходження зимового періоду вразливим категоріям населення на прифронтових територіях.

Експериментальний проєкт постанови розробляється Міненергетики спільно з Мінреінтеграції та іншими зацікавленими сторонами. Пілотною областю для відпрацювання проєкту буде Харківська, йдеться у повідомленні.

За даними НафтоРинку, до України ще у 2022 р. звернулась одна з найбільших нафтових компаній Азії й світу з пропозицією безоплатно надати велику партію пропан-бутану в балонах як допомогу постраждалим у війні з росією. Тоді питання загальмувалось через довгу процедуру сертифікації іноземних балонів, і постачання не відбулось. Наразі у видання немає інформації, який ресурс Мінреінтеграції збирається використовувати для цієї ініціативи. 

Як повідомляв НафтоРинок, з початку співпраці з мережею гіпермаркетів «Епіцентр» компанія BVS продала  більше 1,5 тис. балонів для скрапленого газу, в тому числі у 2024 р. — 440 од. 

Схожі новини