Міноборони зобов’яже постачальників маркувати дизельне пальне для ЗСУ червоним кольором. Про це міністерство повідомило на своїй сторінці у FaceBook.

«Маркування дає можливість ідентифікувати та відслідковувати пальне, яке було закуплено винятково для потреб ЗСУ, та зменшує можливість його незаконного продажу», – йдеться у повідомленні. 

В дизельне пальне буде додано фарбник яскраво червоного кольору, а в бензин – зеленого. Постачання такого маркованого пального Міноборони планує налагодити вже наступного тижня. У Збройні Сили України марковане дизпаливо потрапить наприкінці листопада.

В Міноборони зазначають, що визначений колір унеможливить зловживання на місцях щодо змішувань пального, адже якість пального для військової техніки має надважливе значення.

Промарковане пальне буде неможливо розбавити, щоб колір повністю зник. Навіть якщо його розбавити дуже сильно, дизельне пальне буде менш червоного або рожевого кольору, кажуть у відомстві. В результаті нововведення ціна на дизель та бензин не зміниться, підкреслили в міністерстві.