Корея в останні місяці збільшила імпорт сирої нафти з Саудівської Аравії та домовляється про укладання довгострокових контрактів, повідомляє Platts з посиланням на митні дані та свої джерела в галузі.

У вересні Корея отримала 30,65 млн барелів сирої нафти з Саудівської Аравії, що на 30,3% більше, ніж за аналогічний період 2021 року (23,53 млн барелів). Вересень став третім місяцем поспіль, коли обсяги поставок зростали у порівнянні з минулим роком, показали дані корейської митниці. 

За підрахунками S&P Global Commodity Insights, за перші три квартали цього року поставки нафти з Саудівської Аравії становили 254,65 млн барелів, або 32,6% від загального імпорту нафтопереробної сировини до Кореї. За перші дев'ять місяців 2021 року частка саудівської нафти в структурі імпорту становила 28,1%.

Водночас імпорт російської нафти до Кореї у вересні впав на 86,1%, до 706 тис. барелів, свідчать дані митниці. За перші дев'ять місяців поставки з РФ скоротилися на 52% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, до 19,39 млн барелів.

Оскільки європейські НПЗ, щоб замінити російську нафту Urals, стали купувати більше нафти зі США, Північного моря та Західної Африки, то Південна Корея та деякі інші азіатські країни, як очікується, будуть збільшувати поставки з Близького Сходу.

Saudi Aramco, схоже, прагне зберегти свою частку ринку в Азії, незважаючи на нещодавнє оголошення ОПЕК+ про скорочення квоти на видобуток. Саудівська Аравія виділила більшості азіатських покупців - особливо нафтопереробникам в Індії, Китаї, Південній Кореї та Японії - повні обсяги сирої нафти на листопад.

Тим не менш, представники південнокорейських НПЗ кажуть, що запланували численні зустрічі з основними постачальниками сирої нафти з Близького Сходу, аби забезпечити свої потреби на наступні кілька кварталів. Нафтопереробники побоюються, що ОПЕК+ може оголосити подальше скорочення видобутку, якщо ціни на нафту не триматимуться на тому рівні, який влаштовує експортерів.