Казахстанська держкомпанія «КазМунайГаз» подала заявку на купівлю НПЗ «Нефтохим Бургас» в Болгарії. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела.
Подробиці
Litasco SA, основний акціонер Lukoil Neftohim Burgas AD, та її дочірня компанія вже прийняли заявки на купівлю НПЗ в Бургасі від кількох потенційних покупців, серед яких «КазМунайГаз», повідомили джерела Bloomberg.
За інформацією видання, казахська державна компанія обговорює питання фінансування потенційного придбання з Vitol Group, найбільшим у світі незалежним нафтотрейдером і головним гравцем у Казахстані.
Ціна НПЗ може становити близько $1 млрд. Хоча Litasco не перебуває під санкціями, умовою продажу є гарантія того, що гроші не будуть переведені в Росію, сказав співрозмовник видання.
Продаж НПЗ в Бургасі
На початку грудня 2023 року «Лукойл» заявив, що збирається продати свій НПЗ в Болгарії. ЗМІ писали, що свій інтерес до НПЗ висловили SOCAR, а також два американські інвестфонди. Крім того, ходили чутки, що заводом цікавиться казахстанська «КазМунайГаз».
На початку листопада 2024 року Financial Times з посиланням на свої джерела повідомила, що «Лукойл» продасть свій НПЗ в Болгарії катарсько-британському консорціуму. За даними видання, до цього консорціуму входять Oryx Global, контрольована бізнесменом із Катару Ганімом Бін Саад Аль Саадом, та лондонський торговий дім DL Hudson. Однак трейдингова структура російського «Лукойл» Litasco SA тоді повідомила, що конкретного покупця на «Лукойл Нефтохим Бургас» поки не знайдено.
В грудні 2024 року прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що угорська нафтогазова компанія MOL подала заявку на купівлю у російського «Лукойла» нафтопереробного заводу «Нефтохим Бургас» в Болгарії.
Оновлення
«КазМунайГаз» бере участь у конкурсі на придбання болгарського НПЗ на запрошення «Лукойл», повідомило видання казахстанське Власть, посилаючись на коментар компанії.