Державна індійська корпорація Hindustan Petroleum Corp. Ltd. (HPCL) продовжує інвестувати в збільшення потужностей та модернізацію НПЗ, а також співпрацює з провідними світовими автомобільними та іншими компаніями, щоб розширити свою діяльність у сфері електромобільності, повідомляє Platts. 

Протягом першого кварталу поточного фінансового року (квітень 2022 року – березень 2023 року) HPCL інвестувала 28,09 мільярда рупій ($354 млн) в модернізацію НПЗ та розвиток бізнесу з дистрибуції, повідомила індійська компанія.

«Проєкт модернізації нафтопереробного заводу в Мумбаї для збільшення потужності з 7,5 млн т/рік до 9,5 млн т/рік повністю стабілізувався», - йдеться в повідомленні. В компанії додали, що НПЗ працював на 102% потужності протягом квітня-червня і досяг свого найвищого показника за всю історію. За останній квартал було перероблено 2,43 млн т нафти, тоді як у попередньому кварталі - 2,31 млн т..

Проект модернізації НПЗ у Вісакхапатнамі та збільшення його потужності з 8,3 млн т до 15 млн т на рік знаходиться на завершальній стадії, повідомила HPCL. «Цей проєкт забезпечить суттєве покращення індексу складності нафтопереробного заводу, збільшить вихід дистилятів та валову маржу переробки», – додали в компанії.

В Platts Analytics очікують, що попит на нафту в Індії зросте з приблизно 5 млн барелів на добу цього року до приблизно 9 млн барелів на добу в 2048 році, і лише після цього почне падати. Протягом цього періоду Індії потрібно буде майже подвоїти свої поточні нафтопереробні потужності, щоб до 2050 року залишитися нетто-експортером ключових нафтопродуктів.