Ціни на нафту в понеділок впали до мінімуму за 9 місяців на тлі зміцнення долара, а також очікувань рецесії, повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту Brent з поставкою в листопаді впали на $2/бар., або на 2,4%, до $84,06/бар., опустившись нижче рівня 14 січня. Ціна американської нафти West Texas Intermediate (WTI) з поставкою в листопаді опустилася до $76,71/бар., що є найнижчим показником з 6 січня. В п'ятницю нафтові котирування обвалилися приблизно на 5%.
Індекс долара сягнув максимуму за два десятиліття, знизивши ціни на нафту, вартість якої визначається в американській валюті. Дані Refinitiv Eikon показують, що вплив сильного долара на ціни на нафту наразі є найсильнішим за останній рік.
Окрім того, підвищення відсоткових ставок центральними банками в багатьох країнах викликало побоювання щодо уповільнення економіки, яке може скоротити попит на нафту. «Оскільки все більше і більше центральних банків змушені вживати надзвичайних заходів, незалежно від впливу на економіку, то попит зазнає удару, що може допомогти відновити баланс ринку нафти», - сказав старший ринковий аналітик Oanda в Лондоні Крейг Ерлам.
Наразі увага трейдерів прикута до того, що зроблять країни ОПЕК+ на своїй наступній зустрічі 5 жовтня. ОПЕК+ зараз видобуває значно менше встановленої квоти. Це означає, що подальше скорочення квот може не сильно вплинути на обсяги виробництва. У серпні ОПЕК+ відставала від власного плану на 3,58 млн барелів на добу.