Економічне зростання Гайани може сягнути майже 60% цього року, йдеться у заяві Міжнародного валютного фонду. «Прогнозується, що загальний темп зростання реального ВВП у 2022 році становитиме 57,8%», - зазначили в МВФ за підсумками переговорів з урядом країни. В МВФ очікують, що цього року видобуток нафти зросте більш ніж удвічі та продовжуватиме зростати в середньому на 30% на рік до 2026 року.

Раніше у вересні уряд Гайани заявив, що очікує загального зростання економіки на 56% у 2022 році, а ненафтового сектора – лише на 9,6%, повідомляє Reuters.

Відкриття запасів нафти консорціумом на чолі з Exxon Mobil Corp біля узбережжя Гайани в 2015 році перетворило маленьку карибську країну на нафтову державу. Доведені промислові запаси нафти Гайани становлять приблизно 11 млрд барелів. Як стверджує МВФ, це один з найвищих показників запасів на душу населення в світі. В Гайані проживає приблизно 787 тис. чоловік.

Гайана експортує свою нафту в основному в Європу, яка шукає альтернативи російській сировині. Цього року уряд країни очікує отримати від експорту нафти близько $1,25 млрд прибутку. За даними Світового банку, ВВП Гайани в 2020 році становив $5,5 млрд, збільшившись на 43,5% у порівнянні з попереднім роком.