Страйк на нафтопереробних заводах TotalEnergies в Гонфревілі та Фейзені було поновлено в понеділок, повідомив Reuters представник профспілки CGT.

В цілому ситуація з наявністю пального на АЗС покращилася. За даними уряду, станом на 21 жовтня проблеми з поставками мали 13% АЗС країни, тоді як тижнем раніше принаймні один вид пального закінчився приблизно на 30% заправок Франції.

Як повідомляв НР,  минулого тижня співробітники французьких НПЗ ExxonMobil - заводу Fos потужністю 133 тис. барелів на добу і підприємства в Порт-Жеромі потужністю 236 тис. барелів на добу - вирішили повертатися до роботи. Робітники нафтопереробного заводу TotalEnergies Donges потужністю 219 тис. барелів на добу також проголосували за завершення страйку.

Через страйки та незапланований ремонт понад 60% нафтопереробних потужностей Франції були зупинені, що призвело до зростання цін на ДП у всій Європі.

Різниця між спотовими цінами на ДП в Сінгапурі та Північно-Західній Європі станом на 19 жовтня становила близько $150/т, тоді як в цей час рік тому - $29/т.

Працівники TotalEnergies і ExxonMobil вимагали різкого підвищення зарплати. ExxonMobil погодилася збільшити зарплату на 6,5% у 2023 році та виплатити одноразову премію в розмірі €3 тис. цього року. TotalEnergies уклала угоду з більшістю своїх профспілок про підвищення зарплати в середньому на 7% наступного року. Однак ліва профспілка CGT, яка вимагала підвищення на 10%, не підтримала ці угоди, тож два заводи продовжують забастовку.