В «Нафтогаз Ойл Трейдингу» (НОТ) вважають, що ефективно та прозоро управляли мережею АЗС Glusco, а дії АРМА щодо припинення договорів на управління заправками називають неправомірними. Про це йдеться в заяві компанії, опублікованій на її сторінці у соцмережах.

В НОТ наполягають, що припинення договорів» відбулося з численними юридичними порушеннями. Зокрема, перевірка проводилась неналежним чином. В компанії кажуть, що дії АРМА ставлять під загрозу збереження речових доказів у кримінальному провадженні проти Медведчука та можуть призвести до значних штрафних санкцій. Свою позицію з обґрунтуванням компанія направила АРМА 7 серпня 2023 року, йдеться у її повідомленні. 

«Не враховано, що активи підприємств Групи «Глуско Україна» виступають як речові докази у кримінальному провадженні, пов’язаному з В. Медведчуком та його поплічниками. Наразі Нафтогаз Ойл Трейдинг за рахунок власних коштів забезпечує збереження цих активів, інформації, майна», – зазначається в заяві НОТ.

В компанії також кажуть, що дії АРМА можуть призвести до значних штрафів від АМКУ. «Наразі АРМА разом з ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдинг» є учасниками процедури погодження економічної концентрації унаслідок укладення договорів управління, підписаних 08.06 та 13.06.2022 р. Розгляд справи про економічну концентрацію ще триває. До моменту погодження подальших дій щодо дотримання положень антимонопольного законодавства України будь-які дії щодо зміни управителя є неправомірними та можуть призвести до значних штрафних санкцій для учасників такої концентрації», – заявили в НОТ.

З огляду на це «Нафтогаз Ойл Трейдинг» просить АРМА діяти виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України скасувати/відкликати листи про односторонню відмову від договорів управління активами (майном).

НОТ також просить АРМА:

- надати можливість ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдинг» надати обґрунтовані письмові пояснення та документи, що їх підтверджують, на підставі висновків за результатами контролю у формі камеральної перевірки;

- повідомити про дату та місце засідання відповідного органу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, який буде розглядати надані пояснення та документи ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдинг», та забезпечити можливість участі представників нашого підприємства у цьому засіданні;

- залучити до участі у засіданні відповідного органу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, представників Міністерства енергетики України, Офісу Генерального прокурора, ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдинг».

НОТ продовжує вважати укладені договори управління майном Glusco чинними та буде виконувати їх до моменту вирішення спірних питань, додали в компанії.