Ціни на нафту зросли на $1 за барель у вівторок на тлі перебоїв з постачанням, оскільки трейдери роблять ставку на те, що попит зросте, якщо Федеральна резервна система США знизить вартість запозичень цього тижня, передає Reuters.
Обидва контракти за підсумками торгів у вівторок встановилися на найвищому рівні з початку цього місяця. Ф'ючерси на американську нафту WTI виросли на 1,6%, до $71,41, а на нафту марки Brent — на 1,3%, до $73,70 за барель.
Понад 12% видобутку нафти в Мексиканській затоці США було зупинено станом на вівторок. Тим не менше, видобуток стабільно відновлюється.
«Ціни на нафту відновлюються з середи, можливо, через побоювання щодо поставок після урагану Франсіна в Мексиканській затоці, а також через очікування зниження запасів нафти в США», — сказав Чаралампос Піссурос, старший інвестиційний аналітик брокерської компанії XM.
Згідно з опитуванням аналітиків Reuters, запаси нафти в США, ймовірно, скоротилися приблизно на 500 тис. барелів за тиждень, що закінчився 13 вересня.
Ціни також отримали підтримку від перебоїв з поставками в Лівії, де розкол між конкуруючими політичними силами за контроль над центральним банком призвів до зниження видобутку і експорту нафти, повідомили у вівторок аналітики Rystad. Переговори під керівництвом Організації Об'єднаних Націй з врегулювання кризи не змогли досягти угоди на цьому тижні. Минулого тижня експорт лівійської нафти збільшився втричі і становив близько 550 тис. барелів на добу, показали дані Kpler. Але це вдвічі менше, ніж минулого місяця, коли він перевищив 1 млн барелів на добу.
Інвестори також сподіваються, що довгоочікуване зниження ставки ФРС може пожвавити попит на нафту в США, яка є найбільшим споживачем нафти. Ймовірно, центральний банк знизить ставки на 50 базисних пунктів. Зниження ставок такого масштабу може сприяти зростанню цін на нафту.