2 квітня, 2024, 09:20

Ціни на нафту в понеділок зросли приблизно на 1% на очікуваннях, що економічне зростання в США і Китаї збільшить попит, в той час як пропозиція скоротиться через скорочення видобутку ОПЕК+, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent з поставкою в червні встановилися на рівні $87,42 за барель в понеділок. Це приблизно на 0,5% вище за ціну червневого контракту на закритті попередньої торговельної сесії — 28 квітня. 

Ф'ючерси на американську West Texas Intermediate (WTI) зросли на 0,7%, до $83,71, що є найвищим рівнем з 27 жовтня 2023 року.

У березні промислове виробництво в США зросло вперше за 1-1,5 року, але зайнятість на залишалася низькою на тлі звільнень і зростання цін на ресурси.

Дані Міністерства торгівлі США, оприлюднені минулого тижня, показали, що інфляція в США в лютому в значній мірі сповільнилася. Більшість аналітиків вважають, що помірні темпи зростання цін дозволять ФРС знизити облікову ставку у червні. Це може прискорити економічне зростання та збільшити попит на нафту.

У Китаї виробнича активність у березні зросла вперше за шість місяців, згідно з офіційним опитуванням підприємств. Китай є найбільшим у світі імпортером нафти.

В Європі попит на нафту був вищим, ніж очікувалося, і в лютому зріс на 100 тис. барелів на добу порівняно з аналогічним періодом 2023 року, повідомили аналітики Goldman Sachs.

Провідний експортер нафти Саудівська Аравія може підвищити офіційну відпускну ціну на флагманську нафту Arab Light на травень, повідомляють галузеві джерела.

Віце-прем'єр Росії Алєксандр Новак заявив, що нафтові компанії країни зосередяться на скороченні видобутку в другому кварталі, щоб виконати зобов’язання в рамках угоди ОПЕК+.