Ціни на нафту зросли в середу на побоюваннях, що ескалація конфлікту на Близькому Сході може поставити під загрозу постачання нафти з найбільшого у світі регіону видобутку, але значне збільшення запасів нафти в США обмежило зростання, передає Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent за підсумками торгів у середу виросли на 0,46%, до $73,90 за барель, а на американську West Texas Intermediate — на 0,39%, до $70,10 за барель.
У вівторок Іран випустив понад 180 ракет по Ізраїлю, що стало найбільшою в історії прямою атакою на цю країну. Ізраїль пообіцяв відплатити за цю атаку, що є ознакою посилення конфлікту в регіоні.
Ізраїль може завдати удару у відповідь по іранських нафтовидобувних та інших стратегічних об'єктах, повідомив у середу американський новинний сайт Axios з посиланням на ізраїльських чиновників.
У середу Іран заявив, що його ракетна атака на Ізраїль завершилася, якщо не буде подальших провокацій. В Ірані додали, що будь-яка атака Ізраїлю призведе до нового удару з широкомасштабними руйнуваннями.
Атака на нафтову інфраструктуру Ірану може спровокувати Тегеран відповісти ударом по нафтових об'єктах Саудівської Аравії, вважає Тамаш Варга з нафтового брокера PVM.
В рамках чергової ескалації конфлікту ізраїльські військові в середу відправили регулярні піхотні і бронетанкові підрозділи для участі в наземних операціях на півдні Лівану проти підтримуваної Іраном Хезболли. На засіданні Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй з питань Близького Сходу, яке відбулося в середу, Ізраїль і Іран пригрозили один одному відплатою у разі нападу. Значна ескалація з боку Ірану може втягнути у війну США, кажуть аналітики.
Тим часом запаси нафти в США за тиждень, що закінчився 27 вересня, збільшилися на 3,9 мільйона барелів, або на 1,5%, до 417 мільйонів барелів, повідомило Управління енергетичної інформації США.