Детективи Бюро економічної безпеки України БЕБ направили до суду обвинувальний акт відносно колишнього головного бухгалтера «Укртатнафти» за ухилення від сплати податків. Про це повідомила пресслужба БЕБ.

За умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах бухгалтеру «Укртатнафти» повідомлено про підозру, а обвинувальний акт скеровано до суду. Посадовій особі загрожує штраф та позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років з конфіскацією майна.

Як кажуть правоохоронці, це один з 15 епізодів справи стосовно несплати компанією податків та розтрати майна її службовими особами. Загалом в рамках розслідування цього кримінального провадження БЕБ забезпечило відшкодування майже 1,6 млрд грн завданих державі збитків. Ці кошти вже надійшли до державного бюджету України, зазначається у повідомленні.

Згідно з даними слідства, посадовці «Укртатнафти» умисно ухилились від сплати майже 1,6 млрд грн акцизного податку та податку на прибуток. Крім того, зловживаючи службовим становищем, вони здійснили розтрату майна товариства, а саме нафти-сирця.