16 травня, 2023, 13:30

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) звернулося до Кабінету Міністрів України з пропозицією застосувати особливу процедуру управління корпоративними правами “Укрнафтобуріння” (УНБ). Про це йдеться в повідомленні УНБ, опублікованому на її сайті. 

“(АРМА – НР) …звернулося до Кабінету Міністрів України з пропозицією про застосування особливої процедури управління корпоративними правами Компанії – як винятковий випадок, передбачений статтею 21-1 Закону України «Про Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів»”, – повідомляє УНБ.

Водночас в “Укрнафтобурінні” кажуть, що звернення АРМА порушує чинне законодавство. Як зазначили в компанії, застосування особливої процедури управління корпоративними правами “Укрнафтобуріння” як винятковий випадок не передбачене ст. 21-1 закону, оскільки винятковими вважаються виключні та вичерпні випадки передачі в управління активів за наявності хоча б однієї з таких обставин:

1) існує ризик збою та/або переривання функціонування таких активів, що може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій або збоїв у тепло-, енерго-, електро-, водопостачанні або водовідведенні або постачанні природного газу;

2) існує ризик переривання функціонування підприємств, установ та організацій оборонно-промислового комплексу та/або авіабудівельної галузі, у власності яких перебувають такі активи.

“По-перше. Компанія «Укрнафтобуріння» ніколи не здійснювала і не здійснює діяльність з тепло-, енерго-, електро-, водопостачання або водовідведення або постачання природного газу для потреб населення та/або підприємств установ та організацій оборонно-промислового комплексу та/або авіабудівельної галузі, у власності яких перебувають такі активи. По-друге. Ні активи УНБ, ні сама вона (повністю чи частково) не знаходяться у власності підприємств, установ та організацій оборонно-промислового комплексу та/або авіабудівельної галузі. По-третє. У Компанії відсутні будь-які господарські відносини з підприємствами, установами та організаціями оборонно-промислового комплексу та/або авіабудівельної галузі, в тому числі, щодо активів, які перебувають у їх власності”, – зазначено в повідомленні УНБ.

В компанії вважають, що своїм зверненням АРМА намагається перекласти на Кабмін відповідальность за незаконні дії щодо корпоративних прав компанії «Укрнафтобуріння». “Оскільки, в разі застосування вказаної процедури, саме останній буде відповідальним за продовження та завершення незаконної націоналізації Компанії як центральний орган виконавчої влади, що прийме обов‘язкове до виконання АРМА незаконне рішення”, – написали в УНБ.

Компанія також повідомила, що прем‘єр-міністр у відповідь на звернення АРМА видав доручення щодо опрацювання пропозицій з залученням центральних органів виконавчої влади та АТ «НАК «Нафтогаз України». «На виконання вказаного доручення, 15 травня 2023 р. о 15:30 у форматі відеоконференції під головуванням заступника Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Олексія Соболева, відбулася нарада, результати якої поки не відомі Компанії», – додали в УНБ.

Раніше повідомлялося, що АРМА шукає управителя на активи “Укрнафтобуріння” серед держкомпаній

4 травня суд за повторним клопотанням Офісу Генпрокурора та ДБР знову арештував та передав АРМА корпоративні права підприємства, яке, на думку правоохоронців, протиправно привласнило надра Сахалінського нафтогазового родовища (Харківська область).

 Зокрема заарештовано активи ПрАТ «Укрнафтобуріння», ТОВ «Сахалінське», ТОВ «Сіріус-1» та ТОВ «Іст Юроуп Петролеум». Права передані в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Нагадаємо, 3 травня районний суд Києва скасував раніше винесене ним рішення про арешт корпоративних прав ПрАТ "Укрнафтобуріння" за клопотанням адвоката компанії.

Також повідомлялося, що «Укрнафта» хоче отримати в управління арештовані активи «Укрнафтобуріння». В «Укрнафті» зазначали, що компанія має технічні можливості для збільшення видобутку газу та нафти на Сахалінському родовищі.