Австрійська мережа АЗС AMIC ENERGY у співпраці з благодійним фондом «12 Вартових» розпочали колективну ініціативу зі стерилізації та вакцинації тварин, що мешкають на АЗС та навколишніх територіях. Ідея проєкту полягає в тому, щоб надати необхідну медичну допомогу та догляд безпритульним тваринам по всій Україні, повідомили в пресслужбі AMIC ENERGY.
Наразі завдяки підтримці благодійного фонду «12 вартових» та небайдужості AMIC ENERGY вдалося простерилізувати та вакцинувати всіх безпритульних тварин мережі. Декілька з тваринок потребували термінової допомоги, тому фонд евакуював їх до Києва для проведення додаткових обстежень та операцій.
«На кожній заправці живуть собаки, ми всі про це знаємо, – каже засновниця благодійного фонду «12 вартових» Лала Тарапакіна. – Від 1 до 10 собак можна зустріти довкола кожної заправки. Наша задача полягає в наданні необхідної медичної допомоги, аби зменшити кількість безпритульних тварин в Україні».
Механізм проєкту доволі простий: фонд «12 вартових» у тісній співпраці з відомим волонтером та зоозахисницею Ксенією Березною, модераторкою процесу, виступають в ролі мобільної операційної бригади, яка надає миттєву допомогу одразу на місці згідно з маршрутом за переліком локацій, які надав AMIC ENERGY.
«Після повномасштабного вторгнення, дуже велика кількість тварин опинилась без житла і, звичайно ж, частина з них шукає притулку на АЗС. Ми маємо віру, що інші українські бізнеси підтримують нас у цій ініціативі та допоможуть зменшити кількість безпритульних тварин», – сказав генеральний директор ПІІ «АМІК Україна» Аудрис Стропус.
Співорганізатори ініціативи активно закликають представників інших комерційних підприємств та мереж АЗС долучитися до цієї місії.
Благодійний фонд «12 вартових» був створений у 2019 році як фонд з фокусом на відродження культурної спадщини. З початку повномасштабної війни, команда фонду працює волонтерами – для людей та тварин на деокупованих територіях України. За цей час фонд активно допомагав на територіях Київської, Херсонської, Харківської, Донецької та Чернігівської областей у співпраці з українськими та міжнародними благодійними фондами. Серед інших заходів, фонд проводив стерилізаційні місії на територіях, які постраждали від бойових дій та де у наслідок військової агресії склалася кризова ситуація з безпритульними тваринами.