Reliance Industries і Nayara Energy разом купили майже половину усієї російської нафти, імпортованої Індією з початку війни в Україні, повідомляє індійське видання The Economic Times.

Згідно з даними Vortexa, Reliance Industries і Nayara Energy придбали 45% поставок російської нафти, завезеної до Індії. Це набагато перевищує частку цих компаній від загальної потужності індійських НПЗ. На заводи Reliance Industries і Nayara Energy припадає 35% нафтопереробних потужностей Індії, показують Vortexa. 

Reliance Industries управляє Джамнагарським НПЗ потужністю 1,24 млн бар. на добу, який вважається найбільшим нафтопереробним комплексом у світі.  

Nayara Energy має серед акціонерів російську держкомпанію "Роснефть", яка з 2017 року володіє 49% підприємства.

Загалом, за даними Vortexa, протягом 12 місяців до лютого цього року Індія імпортувала з Росії в середньому 870 тис. барелів нафти на добу. На поставки з Росії припадало близько 20% від загального імпорту сирої нафти до Індії, тоді як в 2021 році – лише 1%. 

Зростання зумовлене великими знижками, за якими російська нафта стала продаватися до Азії після вторгнення Росії в Україну та введення санкцій.

Як повідомлялося раніше, обсяги переробки нафти індійськими НПЗ досягли в січні рекордного рівня на тлі збільшення поставок російської сировини. У січні Індія переробила 5,39 млн барелів на добу, або 22,80 млн т – це найбільше з 2009 року, коли Reuters почав відстежувати ці дані.