Запаси нафти та нафтопродуктів в США зросли за останній тиждень, а нафтопереробні заводи збільшили обсяги переробки та поповнюють запаси продукції, повідомило Reuters з посиланням на дані Управління енергетичної інформації (EIA).

Запаси сирої нафти зросли на 1,1 млн барелів за тиждень, що скінчився 16 вересня, - до 430,8 млн барелів. Тоді аналітики очікували збільшення на 2,2 млн барелів, згідно з опитуванням Reuters. Зростання запасів сталося насамперед через чергове вивільнення нафти зі стратегічних резервів США обсягом 6,9 млн барелів.

Нафтопереробники також підвищили активність, збільшивши переробку на 333 тис. барелів на добу, а середній рівень завантаження НПЗ зріс на 2,1 відсоткового пункту, до 93,6%.

Запаси дистилятів, які включають дизельне паливо та мазут, зросли на 1,2 млн барелів, до 117,3 млн барелів. Експерти були стурбовані низьким рівнем запасів дистилятів в країні, оскільки НПЗ скористалися високими цінами на ДП в Європі і направили значні обсяги на експорт. Запаси бензину в США за минулий тиждень зросли на 1,6 млн барелів, до 214,6 млн барелів. 

«Я не розумію, навіщо зараз активізовувати нафтопереробку, але НПЗ стурбовані тим, що запаси дистилятів знаходяться на багаторічному мінімумі. Вони намагаються виробляти більше дистилятів, запаси яких зростають, але запаси бензину також є на мінімальному рівні за багато років", - сказав аналітик Mizuho Роберт Яугер.